• Şimdi Arayın
    0533 204 08 58
  • Adres
    Aşağı Öveçler Mahallesi 1334 Cadde No:3/B Çankaya / ANKARA
Novatek Proje Mühendislik

ISITMA TESİSATI

Bireysel Isınma

Bireysel ısınma sistemleri herhangi bir merkezi sisteme bağımlı olmayan ve dairenin içerisindeki kişiler tarafından kontrol edilebilen ısıtma sistemlerine denmektedir. Bu sistemlerin bireysel olarak adlandırılmalarının sebebi bireysel olarak kullanım sağlamaları ve herhangi üçüncü kişinin kullanım yapamamasıdır.


Bölgesel Isınma

Bölgesel ısı kontrolü, çalışma alanlarının ihtiyaç doğrultusunda farklı sıcaklıklarda olmasını sağlar. Radyant ısı, tüm binayı ısıtmadan, yalnızca insan vücudunu doğrudan ısıtır. Üstelik radyant ısıtıcı çalışma alanının ısınma ihtiyaçlarına diğer ısıtma yöntemlerinden çok daha çabuk cevap verir.

  • Borulu Radyant
  • Sermaik Radyant
  • Sıcak Hava Üreteci

Merkezi Sistem

Merkezi sistem, bir merkezden elde edilen ısı enerjisinin binalara dağıtılmasını içerir. Bu sayede tek bir koldan birbirinden bağımsız birkaç bölüm ısınabilmektedir. Merkezi ısıtma sistemi kullanan dairelerde kombi ya da soba bulunmamaktadır. Bunun yerine kömür ya da doğalgaz kullanılarak kazan ile açığa çıkan ısı enerjisi boru ve petekler ile dairelere paylaştırılır. Bununla beraber merkezi ısıtma sistemi su için de geçerlidir. Bir merkez üzerinden elde edilen sıcak su yine tesisat aracılığı ile tüm dairelere dağıtılmaktadır.

Whatsapp Hattımız